Wyróżnione posty

Najbardziej urokliwa z greckich wysp...

Grecja to idealny kraj do organizowania wyjazdów incentive. Pełen zabytków z antycznych czasów, urokliwych wiosek, w których zatrzymał się czas, klasztorów spowitych wonią kadzidła. Wspaniała śródziemnomorska kuchnia, wyśmienite wino, przepiękne krajobrazy i niewiarygodnie długa linia brzegowa przyciągają rzesze odwiedzających. Dodatkowym atutem dla klientów incentive są bezpośrednie loty do Aten z Warszawy i Krakowa greckim przewoźnikiem Aegean Airlines, który na tak krótkim locie w bardzo dogodnych godzinach oferuje ciepły catering z winem!

Naturalnym wyborem dla klienta MICE są Ateny. Stolica Grecji pozwala zapoznać się z bogatą antyczną historią, grecką kuchnią i nocnym życiem. Bliskość morza daje możliwość zorganizowania regat.

Ale warto pamiętać, że Grecja to także wyspy. Około 2500 wysp większych, mniejszych, bardziej czy mniej turystycznych. Tylko dwie, trzy godziny wodolotem od Aten w Zatoce Sarońskiej leży jedna z najbardziej urokliwych - Hydra, ulubiona przez turystów, Ateńczyków i ... międzynarodowe gwiazdy.

Hydra lata swojej potęgi przeżywała w wieku XVIII jako znaczący port handlowy. Z okresów dominacji różnych krajów na wyspie pozostały zabudowania bizantyjski, weneckie, ottomanskie.

Niespodziewanie Hydra odrodziła się w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku jako dom dla artystów, emigrantów z ich własnych krajów. Najsłynniejszym mieszańcem wyspy był Leonard Cohen, który w 1960 przypłynął na Hydrę, zachwycił się nią i postanowił zostać. Za 1500 dolarów kupił niewielki domek, bez kanalizacji i elektryczności i żadnych wygód, który stał się jego rajem na ziemi. W latach sześćdziesiątych na Hydrę wracał często, tu poznał Marianne, swoją miłość i muzę, na wyspie napisał wiele swoich znanych piosenek. Na drzwiach jego domu turyści wciąż zostawiają wiązanki kwiatów. Hydra stała się popularnym kurortem, greckim Saint Tropez, na wakacje przyjeżdżały tu międzynarodowe gwiazdy między innymi Joan Collins.

Dzisiaj wyspa wciąż zachwyca. Kiedy wpływa się do portu głównego miasta, które nosi nazwę Hydra, można podziwiać urokliwą wielopoziomową zabudowę i wielobarwne jachty i łódki zacumowane wzdłuż linii brzegowej. Na wyspie obowiązuje zakaz ruchu kołowego, można poruszać się pieszo lub na osiłkach, które czekają w porcie. Jednolita, urokliwa, biało-niebieska zabudowa, eleganckie butiki z przepiękną grecką biżuterią i wysmakowaną odzieżą, leniwie leżące u wejść do sklepików koty, mnogość tawern i barów to wszystko sprawia, że każdy kto schodzi na ląd nie może się opanować przed szaleńczym robieniem zdjeć. Hydra zniewala. Przechadzanie się krętymi, stromymi uliczkami to prawdziwa przyjemność. Warto usiąść w portowym barze i wypić kawę, a potem zjeść grillowaną ośmiornicę lub kalmary i grecką sałatkę i pijąc białe lokalne wino rozkoszować urodą wyspy.

Planując program incentive w Grecji warto pamiętać o Hydrze. Nasz partner White Blue Tour Service dla swoich klientów oferuje atrakcyjny program jednodniowego pobytu na wyspie.


Posty już wkrótce
Cierpliwości...
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2017 MICEadvice Poland